Výměna odkazů

Chtěli byste si s námi vyměnit odkaz? Umístěte odkaz na Vaše stránky a napište nám o tom.

Umístíme zde Váš odkaz.

NEUVOO


Proč pilovat cizí jazyky?

Je září – měsíc, kdy naplno startují zápisy do nových jazykových kurzů. Měsíc, kdy si mnoho z nás uvědomí, že bychom se chtěli začít učit nový jazyk anebo se chtěli zlepšit v tom, který již nějak ovládáme. Proč se nám vyplatí pilovat cizí jazyky s jazykovou školou Teburg?

Rapidně si zvyšujeme šanci na získání vysněné práce

Díky globalizaci dnes firmy kladou stále větší důraz na své zaměstnance v oblasti jazyků. Mnoho lidí je minimálně bilingválních. Perfektní znalost druhého jazyka rapidně zvyšuje naši šanci na získání vysněné práce.

Celosvětová čísla mluví jasně. Téměř 60 % všech volných pracovních pozic vyžaduje druhý jazyk na perfektní úrovni. Na prvním místě je samozřejmě angličtina. Za ní se umísťuje němčina, a to především v technických odvětvích, financích, nových technologiích a zdravotnictví.

Měnit práci nechceme, ale vyšší plat by se nám hodil

Podle Laury Centeno z neuvoo vydělávají lidé, kteří umí druhý jazyk v průměru o 20 % více než ti, kteří si vystačí jen se svým mateřským. To je tedy rozhodně zajímavý argument, proč začít na svém jazykovém vybavení pracovat, nemyslíte?

A které jazyky budou na trhu práce nejvíce žádané?

Podle společnosti Adecco a Centra pro sociologické výzkumy ve Španělsku se budou v roce 2016 po celém světě nejvíce cenit uchazeči se španělštinou, portugalštinou, italštinou, francouzštinou, němčinou a samozřejmě angličtinou.
Franouzština je na seznamu nejžádanějších jazyků bezpochyby proto, že je oficiálním jazykem ve více než 30 zemích a navíc je jedním z pěti oficiálních jazyků OSN. Kromě toho je často vyžadována v turismu a farmaceutice.
Velice zajímavý je však rozmach portugalštiny a italštiny. Italština zažila v Evropě v posledních letech obrovský boom, především ve Španělsku. Portugalština je stále častější už díky tomu, že je oficiálním jazykem Brazílie a dalších pěti států a díky vzrůstající ekonomice latinskoamerických zemí má pravděpodobně velmi slibnou budoucnost.

Učíte se cizí jazyk proto, že uvažujete o změně zaměstnání? Koukněte na neuvoo.cz, vyhledávač pracovních příležitostí, který má k dispozici v průměru okolo 400 000 volných pozic v České republice. Funguje v 64 zemích světa a návštěvník se po pár kliknutí zjistí volná místa v jakékoliv z jeho vysněných zemí.