Studium němčiny v zahraničí

Studium němčiny v Rakousku – Vídeň

Jazyková škola ve VídniŠkola je umístěna v centru Vídně. Celoročně se učí ve skupinách, individuálně, ale i v kurzech němčiny pro zaměstnance firem. Výuka probíhá podle SERR (společného evropského referenčního rámce). Používají se nejmodernější učební materiály a metody. Škola je zkušebním centrem pro Rakouský jazykový diplom. 100% úspěšnost studentů školy u zkoušek.
Na škole panuje uvolněná atmosféra, výuka je beze stresu a škola organizuje pestré kulturní programy pro účastníky kurzů.

Místo: Škola se nachází v centru města Vídně na zadní straně Švarcenberského náměstí – Schwarzenbergplatz. Ze školy vidíte hotel Imperial. Kousek je Ringstraße. V blízkosti školy cca 3 minuty pěšky se nacházejí tyto zastávky:
U-Bahn (Metro): U1, U2 , U4 – Zastávka Karlsplatz
Straßenbahn (Tramvaj): 1, 2, D, 71 – Zastávka Schwarzenbergplatz, všechny tramvaje zastávka Oper – (Opera)
Spolužáci: Do skupiny budete chodit se spolužáky z celého světa. Všichni účastníci vykonají vstupní test a jsou podle znalostí zařazeni do příslušné úrovně.
Ubytování: nejlevnější – a/ na koleji se dvěma spolubydlícími (do 30 let)

b/ Od 30 let není možno nejlevnější ubytování na koleji. Bydlí se na hotelu.

Jídlo: Je možno stravovat se v menze
Čas a doba studia: Výuka probíhá po – pá -od 9.15 do 12.00 hodin.
Vyučuje se ve skupinách podle SERR: : A1 A2 B1 B2 C1 C2 Vyučují se všechny dovednosti: poslech, mluvení, čtení, psaní. Základem výuky je konverzace. Připravuje se na zkoušku – Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD)
Nástup do kurzu: vždy v pondělí, každý týden.
Délka studia: od 1 týdne do 52 týdnů. Ubytování na koleji od 14 dnů pobytu.
Věk studentů od minimálně 16 let – u mladších škola nepřebírá zodpovědnost za přejezd žáků do místa ubytování nebo do školy (nutný pobyt s doprovodem).

Studium němčiny v Rakousku – Kitzbühel

Ti, kteří upřednostňují sport a zajímají se o krásy přírody, si zde příjdou na své. Učitelé si s Vámi zajdou i zalyžovat! Kurzy jsou v domáckém prostředí luxusní zóny – ale ceny jsou vyšší.
Studující jazykového kurzu němčiny v Kitzbühelu
Kitzbühel je světové středisko sportů, zejména zimních. Poetická krása Tyrolských hor vybízí k výletům po okolí. Můžete podnikat i náročnější outdoorové aktivity včetně horolezectví a výletů na horském kole. V zimě je okolí zasvěceno lyžařům. 330 km2 jen pro lyžaře s 67 různými typy vleků a lanovek.
Místo: Škola se nachází přímo ve městě.
Ubytování: v pensionech a hotelích.
Typy kurzů: od začátečníků po velmi pokročilé i konversační kurzy.
Věk: od 16 let
Čas a doba studia: Program týdne studia zde (pdf) Začít s výukou je možno kdykoli. Začátečníci začínají s výukou vždy první pondělí v měsíci. Minimálně se dá objednat jeden týden výuky. Běžná výuka probíhá od 9.00 do 12.15 hodin.
Spolužáci: Do skupiny můžete chodit se spolužáky z celého světa.
Týdně se odučí 20 hodin. Ve třídě jsou průměrně 3-4 studenti. Maximální počet studentů je 6. Pokud je ve skupině pouze jeden žák, snižuje se počet hodin na polovinu, ale s individuální výukou.